هدیه رایگان با هر خرید ویزا کارت
برگه نخست/اخبار/شرکت به پرداخت ملت وارد بورس شد

شرکت به پرداخت ملت وارد بورس شد

شرکت به پرداخت ملت، برای ورود به بازار سرمایه و عرضه ۱۰ درصد سهام شرکت، با حضور مدیران ارشد بانک ملت جهت عرضه سهام معارفه شد.
بیت کوین

هادی اخلاقی در مراسم معارفه شرکت به پرداخت ملت با بیان اینکه امروزه بدون استفاده از ابزارهای الکترونیک دیگر امکان انجام فعالیت‌های بانکی میسر نیست، بیان کرد در قالب شرکت به‌پرداخت ملت ظرفیت قابل توجهی در اختیار صاحبان کسب و کار قرار گرفته است.

مدیرعامل بانک ملت اظهارداشت: امروز ۸۴۰ هزار دستگاه کارتخوان (POS) بانکی از طریق شرکت به‌پرداخت در کشور فعال است و بیش از ۲۳ درصد تراکنش‌ها و ۳۲ درصد حجم مبالغ مبادله شده بانک‌ها دراختیار به‌پرداخت است.

آقای اخلاقی واگذاری را باعث افزایش کارایی دانست و افزود: شرکت به‌پرداخت امیدوار است از طریق انتقال بخشی از سهام بتواند به نظام اقتصادی کشور کمک کند. به دنبال عرضه ۱۰ درصد سهام شرکت به‌پرداخت در بازار سرمایه هستیم و برای این منظور برخی از مجموعه‌های خارجی جهت مشارکت اعلام آمادگی کرده‌اند.

در ادامه این برنامه علیرضا لگ زایی با اشاره به اینکه بانک‌ها نیازمند تغییر در استراتژی‌های خود هستند، گفت: درباره‌ فین‌تک‌ها این روزها مباحث زیادی مطرح شده؛ به نحوی که برخی می‌گویند بانک‌ها باید فین‌تک‌ها را خریداری کنند، برخی به دنبال شراکت با فین تک ها بوده، برخی همکاری و بعضی نیز مشارکت را پیگیری می‌کنند.

قائم مقام بانک ملت با بیان اینکه اکوسیستم مالی و بانکی در حال تحول جدی میباشد، بیان کرد: بانک ملت در سال جاری استراتژی کلان خود را به سمت ورود به بازار ای‌سی‌تی(ICT)، تعامل با اپراتورهای تلفن همراه و اینترنت، توسعه حوزه پرداخت، استفاده از فین‌تک‌ها و حضور در خدمات ترکیبی قرار داد. این بانک در حال حاضر بیش از ۱۶۰۰ شعبه، ۷۰۰ باجه و ۳۰ میلیون مشتری بالفعل دارد.

لگ زایی خاطرنشان کرد: ۱۱ درصد سهم نقدینگی و ۱۸ درصد سهم بانک‌های تجاری در اختیار بانک ملت بوده و این بانک دارای فعالیت‌های ارزی و بین‌المللی گسترده‌ای است. به‌پرداخت نگاه جدی در ورورد به بازار و بانک‌های دیگر دارد.

قائم مقام بانک ملت افزود: در قالب بانکداری شخصی یا خرد به دنبال ارائه خدمات جدید هستیم و در قالب به‌پرداخت نیز برنامه‌هایی برای سال‌های ۹۶ و ۹۷ را در دستور کار قرار دادیم.

در ادامه این نشست، رستم شاه‌گشتاسبی مدیرعامل شرکت به‌پرداخت ملت در اظهاراتی با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۵ میلادی ۳.۵ درصد تراکنش‌های پرداخت جهان در ایران رخ داده، گفت: در ۶ ماهه اول امسال ۵.۸ میلیارد تراکنش انجام شده و انتظار می رود این میزان در کل سال به بیش از ۱۲ میلیارد تراکنش برسد.

وی مبلغ ریالی تراکنش‌های انجام شده از طریق بانکداری الکترونیک را در ۶ ماهه اول امسال ۶.۲ میلیون میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: ۲۱.۵۱ درصد سهم بازار پرداخت کشور مربوط به به‌پرداخت است همچنین این شرکت با ۹۵۰ میلیارد ریال سرمایه، ۱۶ درصد پایانه‌های فعال در شبکه شاپرک را در اختیار دارد.

ضمناً جالب است که بدانید درگاه پرداخت آنلاین اصلی و فعال وب سایت مای ویزاکارد نیز توسط شرکت به پرداخت ملت ارائه میشود.

به اشتراک بگذارید
۱۸م فروردین, ۱۳۹۶|دسته بندی: اخبار|برچسب: , , , , , , , |0 نظر

یک نظر بنویسید